Poznaj Shekle

Malina Boduch

dsc_4619-2żegluje od dziecka – pasję do żeglarstwa przekazał jej Tata. Ściga się na wodzie od 2 lat. W 2016 pojechała z Sheklami na międzynarodowe regaty Hanse Sail Trophy Twin City Regatta 2016 w klasie J70 i od tej pory nie wyobraża sobie życia bez Shekli  🙂 Zawodowo adwokat. Lubi podróżować i odkrywać smaki lokalnych kuchni.

Monika Droździkowska

dsc_4258-2żegluje od 10 lat, na morzu i śródlądziu, na małych jachtach turystycznych, dużych regatowych i na żaglowcach. Trymerka grota w Sheklach. Oprócz żeglarstwa pasjonuje się bieganiem i narciarstwem. Startuje w międzynarodowych imprezach biegowych w Europie. Zawodowo zajmuje się współpracą w ramach Unii Europejskiej.

Julia Krawczuk

14595787_1796249633966297_3098918042777110791_n-1żegluje od 20 lat, ale oprócz żeglarstwa pasjonuje się wszystkimi sportami wodnymi: pływaniem, nurkowaniem, surfingiem i windsurfingiem. Zawodowo  od lat związana z organizacją festiwali muzycznych, w wolnym czasie zajmuje się renowacją mebli.  Do Shekli dołączyła jesienią 2016 r.

Ane Piżl

ane-pizlsternik morski, kitesurferka i wakeboarderka; żegluje od 20 lat. Uprawia z pasją sporty na wietrze i na wodzie. Jest dziobową i menagerem w Sheklach, pilotem paralotni, założycielem i prezesem fundacji Safe Water Safe Land; zawodowo – ratownikiem medycznym i specjalistycznym oraz trenerem ratownictwa.

Basia Piżl

DSC_0269 (2).JPGżegluje od 20 lat – zimą i latem; jest drugą dziobową w Sheklach. Uprawia też inne sporty wodne – wakeboarding i wakeskating – za motorówką i na wyciągu. Trenuje bieganie i jogę, tańczy flamenco. Zawodowo psycholog i terapeuta poznawczo-behawioralny. Pracuje klinicznie w Londynie, gdzie mieszka na stałe.

Małgorzata Podwysocka

dsc_4336-2trymerka foka, żeglarka i windsurferka. Pierwsza w historii kobieta, która w dwuosobowej żeńskiej załodze wystartowała na swoim jachcie w Polonez Cup Race. Prowadzi jako skipper rejsy turystyczne, pływała też jako kuk na żaglowcu. Poza sezonem regatowym trenuje w terenie – bieganie w terenie, góry, sporty zimowe. Instruktorka narciarstwa. Zawodowo – ekonomistka z doświadczeniem korporacyjnym.

Anna Scheibe

P9070324 (2).JPGsternik morski, żegluje od prawie 20 lat; pierwsze kroki stawiała w Klubie Żeglarskim Politechniki Poznańskiej. Uczestniczka regat polskich (m.in. Gdynia-Władysławowo-Gdynia, czy Błękitna Wstęga) i zagranicznych (EDHEC Sailing Cup). Odbyła wiele rejsów morskich i śródlądowych. Zawodowo doktor nauk ekonomicznych, doradca biznesowy i wykładowca poznańskiej uczelni. Prywatnie miłośniczka maratonów na rolkach, dźwięków gitary oraz espresso.

Kasia Sobieraj

sdsc_4615-2ternik morski, żegluje od 10 lat. Swoją przygodę z żeglarstwem rozpoczęła na śródlądziu, obecnie rodzinnie żegluje na stalowym jachcie oceanicznym, który jest jej drugim domem. Trymerka  foka w drużynie Shekli. Miłośniczka kultury semickiej, duńskiego designu i arabskiej kuchni. Zawodowo zajmuje się językiem  Wyspiarzy, a jej studenci kibicują Sheklom od Bostonu po Sydney.

 

PŁYWAŁY Z NAMI

Dorota Dajkowska

d1vgsdfotmwilczek0001.jpgskipper i trenerka Shekli;  skiperka podczas Dr Irena Eris ORC European Championships Gdańsk 2017; żegluje od 25 lat, w tym od 16 lat uprawia żeglarstwo regatowe; niejednokrotnie stawała na podium w klasach turystyczno-regatowych. W 2015 r. na jachcie  klasy Delphia24 OD  zdobyła W-ce Mistrzostwo Polski w klasie ORC Sportsboats. Zaangażowana mama ośmioletniego Kajetana, którego zaraża aktywnym stylem życia (żeglarstwo, narciarstwo, rowery, hokej, muzyka).  Instruktorka narciarstwa i snowboardu. Zawodowo – właścicielka dwóch firm z Pomorza Prowave i Audiowave; aktywnie działająca na rzecz społeczności lokalnych udzielająca się społecznie i współorganizująca wydarzenia lokalne.

Maja Steigüber-Andrzejewska

dsc_4630-2żegluje od dziecka; w 2002 kupiła starą 420tke, którą sama wyremontowała. Regatowo pływała w klubie uniwersteckim Freie Universität zu Berlin w klasie Vision. Żegluje też turystycznie –  pod koło podbiegunowe i po ciepłych morzach. W regatach na dużych jachtach startowała m.in. w Nord Cup, Gdynia-Władysławowo-Gdynia, w Błękitnej Wstędze. Na co dzień prowadzi wspólnie z mężem firmę sportową w Berlinie – Lassrollen Longboard Shop. Przelewa swoją pasję do żeglarstwa
na swoje dzieci, które startują w klasie Optymist.